Haber

MINI Cooper’ın Yeni İç Düzeni Ortaya Çıktı

MINI, bir süredir yeni Cooper modelinin teaser kampanyasını sürdürüyor. Yeni modellerini sadece kamuflajlarıyla bizlere gösteren İngiliz üretici, araçla ilgili değerli bir detayı ilk kez tüm açıklığıyla paylaştı.

MINI Cooper ortaya çıkmaya başlıyor

BMW Kümelenmesi çatısı altında hayatını sürdüren KÜÇÜK, yeni Cooper modelinin iç mekan düzenini ortaya koydu. Yeni minimalist düzen, yuvarlak bir dijital ekranın öncülük ettiği ikonik SMALL Cooper iç mekanının güncel bir yorumudur. Bu devasa ekranın altında analog kontrolleri görmek mümkün. Küçük’ün bu iç mekanı başka modellerde de kullanması bekleniyor.

Daha önce tanıtılan Aceman konsepti ile birlikte ilk ipuçlarının verildiği iç mekanda sürücünün önündeki göstergenin artık bulunmadığını görüyoruz. Bunun yerine sürücüler, baş üstü gösterge ekranı sayesinde araçla ilgili bilgilere ulaşabilecek.

Elon Musk üzmeye devam ediyor: Tesla Model Y için bir zam daha!

Direksiyona baktığımızda daha küçük bir varyantla karşılaşıyoruz. Öte yandan dikkat çeken bir diğer detay ise ön konsoldaki örme yüzeye entegre edilmiş aydınlatma sistemi. Bu aydınlatma ön konsoldan kapı içlerine kadar devam ediyor. Kapı kollarının ortada oldukça alçak konumlandırıldığını da belirtmeyi unutmayalım. Bu kolların pek kullanışlı görünmediğini söyleyebiliriz.

MINI, yeni iç mekanıyla analog ve dijital arasında bir denge kuruyor gibi görünüyor. Bu basit ama işlevsel kurulum, 1958’deki orijinal MINI’ye tam bir saygı niteliğinde. Cömert boyutlu dijital ekranıyla 2023 standartlarını karşılayan otomobil, geçmişiyle bağını korumaya devam ediyor.

Countryman’in yanı sıra Cooper ve Cooper Electric gibi modellerde MINI’nin yeni iç tasarımını görmeyi bekleyin. Peki sizler LITTLE Cooper’ın yeni iç düzeni hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

haberedremit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu