Ekonomi

eActros300 Türkiye’de test edilecek

İSTANBUL (İGFA) –Daimler Kamyon, 2039 yılına kadar Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika’da sadece karbon nötr araçlar sunmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Daimler Kamyon’un lider üretim ve Ar-Ge merkezlerinden biri olan Mercedes-Benz Türk, yürüttüğü değerli projelerle de çatı şirketin hedeflerini destekliyor.

Tüm dünyaya kamyon yol testi ve mühendislik hizmeti veren Mercedes-Benz Trucks’ın ana merkezi olan Aksaray Kamyon Fabrikası bünyesindeki Ar-Ge Merkezi de sıfır emisyon kapsamındaki araçlar için test merkezlerinden biri oldu. projeler. Global sorumluluklarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Mercedes-Benz Türk, bu doğrultuda ilk ağır sınıf elektrikli kamyon unvanına sahip eActros300’ün yol testlerini de gerçekleştiriyor. eActros’un yol testleri önümüzdeki dönemlerde daha uzun menzilli versiyonlara sahip araçlarla devam edecek.

HEDEF 2050 YILINA KADAR KARBON NÖTR ULAŞIM SAĞLAMAK

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mercedes-Benz Türk Trucks Ar-Ge Müdürü Melikşah Yüksel, 2050 yılına kadar karbon nötr taşımacılık sağlamayı hedefleyen şirkette son hedefleri doğrultusunda uzun yıllardır yatırım yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: , “Biz de yaptığımız çalışmalar ve aldığımız ek global sorumluluklarla çatı şirketimiz bu hedeflere ulaşabilir. Gerçek hıza değerli katkılar sağlıyoruz. Bu testleri yapmaya devam edeceğiz. Altyapı çalışmalarımızda.” elektrikli araçlar konusunda ilk adımımızı 2022 yılında devreye aldığımız 350 kw’lık iki adet elektrikli şarj istasyonumuzla attık. Yeni şarj ünitesi yatırımıyla ülkemizde bir ilki gerçekleştiren şirketimiz tam şarjlı olarak çalışmaya hazır. elektriğin geleceği için şekillenmeye devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu