Haber

A Milli Takım Olimpiyat Elemeleri’ne 4 yıldız katılamayacak

Türkiye’nin ev sahipliğinde 12-20 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı, kamp için İtalya’ya gitti.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre; Hilal-Yıldızlılar, hazırlık kampı için dün İstanbul Havalimanı’ndan kalkan tarifeli uçakla Bormio’ya hareket etti.

Öte yandan 12 Dev Adam’dan oluşan aday kadroda 4 değerli basketbolcu yer almadı. Cedi Osman, Alperen Şengün, Scottie Wilbekin ve Shane Larkin İtalya’ya götürülmezken, yıldız isimlerin grupta olmamasının nedeni kesinlikle buydu.

4 isim kadroya alınmadı

Fanatik’ten Gökhan Alman’ın haberine göre Cedi Osman ve Alperen Şengün, TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, Başkan Yardımcısı Ömer Onan ve Ergin Ataman’ın tüm çabalarına rağmen kampa katılmadı.

İçerikte aktarıldığı üzere NBA döneminde yorulduğunu söyleyen Cedi Osman istirahat gerekçesiyle affını isterken, Alperen Şengün’ün kampa ve hazırlık maçlarına gelmeden önce sadece resmi maçlarda oynama isteği kabul edilmedi. federasyon tarafından kabul edildi.

Öte yandan aday kadroya davet edilen ve alınan oyunculardan Scottie Wilbekin, milli takıma katılmayacağını açıkladı. Habere göre Shane Larkin de isteksizce İstanbul’a geldi ancak dizindeki sakatlık nedeniyle doktorlar iki hafta oynayamayacağını bildirdi. Bu nedenle Larkin’in eleme maçlarında forma giymesi beklenmiyor.

Ömer Faruk kadroda

Geçtiğimiz yaz EuroBasket 2022’ye katılmadıkları için tepki toplayan Ömer Faruk Yurtseven ve Furkan Korkmaz milli takımda yerlerini aldı.

3 maç oynayacağız

A Milli Basketbol Takımı’nın FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’ndaki programı şöyle:

12 Ağustos Cumartesi: 20.00 Türkiye-İzlanda

13 Ağustos Pazar: 20.45 Türkiye-Bulgaristan

15 Ağustos Salı: 20.00 Türkiye-Ukrayna

haberarsuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu